Upozornění na zaplavení

ZařízeníSimpleLeak 1.0 a novější
VýrobceSimpleHW
Příklady využitíKdekoliv, kde může neočekávaně prasknout voda nebo dojít k zaplavení. Zařízení vás varuje dříve než vytopíte své sousedy nebo než vznikne větší škoda. Chytré zařízení vás dokonce i upozorní na možnost zamrznutí vody na chatě ještě před tím, než praskne potrubí! SimpleLeak automaticky posílá kontrolní zprávy (heartbeat) každých 24 hodin, takže si v aplikaci snadno ověříte, že zařízení je funkční.
Doporučený tarifUNO+ (2 uplink/0 downlink)
Specifická nastaveníV aplikaci nastavíte pouze:

  • Název zařízení
  • SMS notifikace
AktivaceVložte zařízení do misky s vodou (stačí 2mm). Ozve se krátký zvukový signál. Vyjměte zařízení z vody. Po 15 vteřinách zařízení oznámí aktivaci třemi krátkými zvukovými signály. Podmínkou je umístnění zařízení v místě signálu Sigfox.
Upozornění
Překlopení zařízení nebo zaplavení kontaktů spustí opakovanou zvukovou signalizaci. Pokud do 10 vteřin nedojde k nápravě, zařízení pošle varovnou zprávu.

Zařízení také posílá hlášení při změně teplot:

  • Upozornění před zamrznutím (okolo 3°C)
  • Nadprůměrná teplota okolí (okolo 45°C)
  • Velmi vysoká teplota (okolo 60°C)
DeaktivaceSimpleLeak otočte vzhůru nohama. Zařízení upozorní na překlopení nepřetržitým zvukovým signálem. Po 15 vteřinách dojde k úplnému vypnutí. Zařízení znovu aktivujete ponořením kontaktů do vody (stačí 2mm)
1
2
3
4
5
1

Pozlacené kontakty

2

Voděodolný

3

Výdrž baterie 10 let při denním heartbeat (kontrolní zpráva)

4

Hlasitý bzučák

5

Upozornění na pohyb zařízení nebo naklopení (vnitřní akcelerometr)